Z denníka terapeuta

Detoxikačná poradňa – poradíme Vám


Po zavedení detoxikačnej poradne na našich webových stránkach www.man-sr.sk denne v priemere odpovieme na 10 otázok. Určite niektoré z nich budú pre Vás prínosom, hlavne pre začínajúcich terapeutov. Pravidelne Vám budeme predkladať ďalšie zodpovedané otázky.Dobrý deň, môj ujo ma rakovinu hrtana, fajčil cez 30 rokov. Dalo by sa mu nejako pomôcť vašimi preparátmi? Ma už aj zavedenú hadičku do hrdla, aby mu mohli odsávať hlieny. S pozdravom Beáta
Dobrý deň. Detoxikáciou organizmu preparátmi Joalis vieme zvýšiť protinádorovú imunitu, vieme odstrániť chemické látky z liekov, z ožarovania, z fajčenia. Vieme podporiť dýchací trakt. V prípade Vášho uja doporučujem túto kúru: JoalisOptimon - na protinádorovú imunitu, JoalisAntichemik na záťaž z chemických liekov, JoalisIonyx na záťaž z ožarovania, JoalisRespiDrén na podporu dýchania, JoalisAntimetal na záťaž z fajčenia.


Dobrý deň, mám dlhodobé problémy gynekologické , únavu, bolestivú menstruaciu, 2 týždne pred termínom, vyrážky a bolesti chrbta, krížov, prosím aké preparáty by ste mi odporučili, zašlite mi cenník. Ďakujem s pozdravom Vanda.
Doporučujem detoxikačnú kúru zloženú z 3 preparátov. JoalisHypotal 50 ml balenie 14,50 eur, JoalisGynodrén 50 ml balenie 14,50 eura JoalisRegulár 50 ml balenie 14,50 eur. Je to mesačná kúra. Po mesiaci pocítite zlepšenie, aby sa problémy nevrátili je potrebné to užívať 3-6 mesiacov.


Dobrý deň, momentálne užívam preparáty čo ste mi odporučili a kúpila som si ešte kvapky na pečeň, takže beriem 4 preparáty. Momentálne to užívam 2 týždne, ale teraz mám po tvári a hrudníku vyrážky, doslova vredy, vyzerá to dosť zle. Znížila som dávkovanie len na jeden krát za deň. Tak isto aj problémy so spánkom. Budem rada ak mi odporučíte ďalšie zvládanie tejto situácie, alebo či mám preparáty vysadiť.Ďakujem s pozdravom Vanda .
Dobrý deň. Na detoxikáciu reagujete poriadne. Prosím kvapky na 5 dní vysadiť. Potom pokračovať po 5 kvapiek z každého, ale kvapkajte ich do vlažnej vody. Zapiť ešte vodou. Skúste 1x denne, ak nebudú také prejavy tak 2x denne.


Dobrý deň. Poprosím o poradenie vhodných neliehových preparátov, čiže formu tabliet, pri probléme so silne vypadajúcimi vlasmi. Mám 52 rokov. Ďakujem a prajem pekný deň.
Dobrý deň. Vlasy a problémy s nimi podľa čínskej medicíny spadajú pod obličky. Preto JoalisUrinoHelp tabletky. Ešte môže byť problém s tenkým črevom, nemusia sa Vám vstrebávať vitamíny a minerály. Preto JoalisColiHelp tabletky. Vlasy Vám môžu vypadávať, ak je imunita oslabená. Preto JoalisImunoHelp tabletky. Bližšie o preparátoch na www.joalis.sk, e-shop, preparáty, Helpy.


Dobrý deň, dcérka berie na časté zápaly moč. ciest UrinoDren.  Je to vraj dobre aj na úzkosť,  je to pravda? Čo by ste nám ešte odporučili nastupuje do škôlky, bojí sa detí a niečo aj na imunitu.  Ďakujem.
Dobrý deň. Je to dobré aj na úzkosť, lebo okruh obličiek - močové cesty ovláda úzkosť, strach. Na imunitu JoalisImun, tiež kvapky, to môže brať s UrinoDrenom v kúre, medzi nimi pauza 1 minúta. Potom pokračujte preparátmi: JoalisStreson, JoalisEmoce, JoalisEmbase, JoalisAnxinex. Natierajte jej to na bruško, do záhybov rúk a nôh, na šiju, 5 kvapiek, 2x denne z každého preparátu.


Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na liečbu alergie u 3 ročného dieťaťa. Ma výsyp na nohách a svrbia ho oči a noštek. Vraj má aj oslabenú imunitu. Doteraz nebol často chorý, ale ide do škôlky a chcela by som sa poradiť, čo mu nasadiť pre posilnenie imunity. Ďakujem pekne Katarina.
Dobrý deň. Na tento problém pre Vaše dieťa odporúčam kúru, ktorá sa skladá z preparátov JoalisBambiAnalerg a BambiImun. Z každého odmerku podľa návodu 2x denne, 20 minút od jedla, medzi jednotlivými preparátmi je pauza 1 minúta. Kúru opakujte 2x denne. Vylúčte všetky mliečne výrobky okrem masla. Bližšie o preparátoch na www.joalis.sk, e-shop, preparáty, Bambi.


Dobrý deň. Môj syn sa pri pomyslení na potenie začne potiť na rukách a nohách. Niekde na stránkach fórum som čítala, že nemáte žiadne pozitívne výsledky s týmto problémom. Je tomu tak? Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň. Preparáty Joalis odporúčame už 12 rokov a máme s nimi vynikajúce výsledky. Na fóre sa píšu aj nepravdy, možno závisť, možno riešenie svojich neúspechov. Problém u Vášho syna bude v nervovom systéme a v okruhu pľúc. Potná žľaza podľa čínskej medicíny spadá pod okruh pľúc. Preto odporúčam užívanie balíčka na nervový systém - začiatok ročnej detoxikáciea potom pokračujte s balíčkom na okruh pľúc - balíček jeseň v ročnej detoxikácii. Ďalšia kúra by bola: JoalisCortex, JoalisHypotal a JoalisVegeton.


Dobrý deň. Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Ešte by som sa chcela spýtať, či prípravok Vegeton (ten som mu objednala pred časom) je vhodný a môže ho užívať? A v akom časovom horizonte by sa uvedené preparáty mali používať ? (spôsob dávkovania, či všetky naraz, ako dlho...) Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň. Preparát Vegeton je na vegetatívny nervový systém. Tiež by mohol zabrať. Dávajte mu ho s uvedenými preparátmi v kúre. Ak bude užívať preparáty v balíčku, alebo samostatne v užívaní môže pokračovať hneďďalším balíčkom, alebo kúrou. Medzi jednotlivými preparátmi v balíčku je pauza 1-5 minút. Kúra v balíčku, alebo samostatne (Vegeton) mu vydrží pri braní 2x denne 10 kvapiek 20 min. od jedla približne mesiac. Kúry má na 2 alebo 3 mesiace.


Dobrý deň, ďakujem pekne za odpoveď. Ak dovolíte,  rada by som Vás poprosila o radu. Môj 15 r syn má už rok problém so subfebrilnými teplotami (max do 37,3). Pred rokom mal infekčnú mononukleózu (priebeh bez výrazných potiaží), v tom čase oslabenú imunitu. Od januára riešime devitalne zuby a až teraz nový zubár zistil, že má na rtg snímku niečo, ako zápalové ložisko, ale nie je si istý, či už hojace sa, alebo prebiehajúce. Myslíte, že tie teploty môžu s tým súvisieť? Pred týždňom som mu kúpila detoxipan náplaste a Sagradin od Energy. Prosím, ak môžete skúste nám poradiť, čo by naozaj už pomohlo! Bola by možná diagnostika u Vás? Veľmi pekne ďakujem za ochotu!
Dobrý deň. Bolo by naozaj vhodné prísť na diagnostiku. V prípade záujmu ma kontaktujte, neuvádzate mesto odkiaľ pochádzate. Neviem Vás usmerniť, čo sa týka kontaktu ani cenovo.


Dobrý deň, zaujíma ma možnosť liečby depresií. Pacient užíva antidepresíva a moja otázka znie, či je reálna šanca sa zbaviť takýchto liekov pomocou vašich preparátov a zároveň, či sa môžu vôbec kombinovať. Zaujímali by ma aj konkrétne prípady... ďakujem. Zuzana 
Dobrý deň. Dá sa Vám veľmi pomôcť, čo sa týka užívania chemických liekov. Je to individuálne, máme prípady a fungujú pri minimálnej dávke. Kombinovať sa to s Joalismi dá, vôbec sa to nevylučuje a v začiatkoch sa to aj musí kombinovať. Niektorí potom fungujú iba na Joalisoch. V prípade záujmu Vám viem dať kontakt na osoby, ktoré sa detoxikovali a takto sa z toho dostali.


Dobrý deň, dostala som od mojej terapeutky balíček prípravkov okrem iného aj Hepar a Liverdren, z predošlých skúseností sa moje telo detoxikuje silným zápachom tela. Pri týchto dvoch prípravkoch sa opäť obávam toho istého. Prosím, aké máte skúsenosti od zákazníkov s týmito konkretnými kvapkami a čo robiť? Znížením dávkovania sa nemôže stať, že sa očakávaný účinok nedostaví, alebo bude slabší? Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň. Preparáty kvapkajte do vlažnej vody a ešte zapite vodou. Ak zápach bude pretrvávať, znížte dávky na polovicu a tiež kvapkajte do vody.


Dobrý deň, našiel som Vaše stránky. Dlhodobo mám problém s krčnými mandľami, z ktorých mi vychádzajú čapy, spôsobujúce zápach z úst, zahlienenie, permanentný zápal a bolesti hrdla. Problém je už, žiaľ, chronicky. Pokúšal som sa ho riešiť antibioticky, homeopatikami aj rôznymi ďalšími prípravkami, zatiaľ však bez úspechu. Chcel by som sa vyhnúť tonzilektómii, nakoľko verím, že mandle ešte svoju funkciu stále majú, a taktiež, nie som si istý, či by sa ich odstránením problém definitívne vyriešil a ložisko (zdroj, pôvod) by sa nepresunul inde. Na Vašich stránkach som našiel na túto oblasť nasledujúce prípravky (Antivír v kombinácii s Tonsiladrenom a Lymfatexom). Chcel by som sa poradiť o ich vhodnosti, poprípade nechať si odporučiť inú kombináciu. Ďakujem pekne.
Dobrý deň. K uvedeným trom preparátom si pridajte ešte JoalisKokplus. Koky spôsobujú hnisavé zápaly. Vylúčte všetky mliečne bielkoviny okrem masla. Mlieko a mliečne výrobky podporujú zápaly. Náhrada mlieka: ryžové, sójové, tofu syr, pohánkové a iné rastlinné. Náhrada vápnika: ryby, mak, zelenina.


Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo by som mala užívať, aby som sa zbavila problémov so žalúdkom,mám aj akné a potrebovala by som aj schudnúť. Ďakujem.
Dobrý deň. Na problém so žalúdkom doporučujem: JoalisGastedrén. Na akné JoalisAknedrén, na redukciu hmotnosti a podporu metabolizmu Joalis WL help tabletky.


Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či máte nejaké skúsenosti s kožnou chorobou vitiligo.
Dobrý deň. Vitiligo je kozmetická porucha. Pigmentové bunky - melanocyty neobsahujú pigment. Tvorbu a rozmiestnenie pigmentu ovplyvňuje melanotropný hormón. Ten je produkovaný hypofýzou. Liečba vitiliga je záležitosť detoxikácie hypofýzy. Po zvládnutí detoxikácie hypofýzy trvá obnovenie pigmentu niekoľko rokov. Na detoxikáciu doporučujem preparáty Joalis: 1. kúru: Liverdren, Cranium, Mindren, 2. kúru: Evidren,Peesdren, Hypotal. Po vybratí 1. kúry nasleduje 2. kúra.


Ďakujem za odpoveď... mám teda záujem o liečbu tohto ochorenia, alebo teda detoxikaciu. Chcela by som teda vedieť, kde zoženiem potrebné lieky a aké množstvo je treba na 1. a 2. kúru
Dobrý deň. Potrebné preparáty si môžete objednať cez našu stránku www.joalis.sk, e-shop, preparáty. Na prvú kúru potrebujete po jednom balení, to znamená 3 preparáty. Na druhú kúru to isté. Po vybratí sa kúry zopakujú ešte 2x.


Dobrý deň! Chcela by som Vás poprosiť o radu! V máji tohto roka som bola na gynekologickom vyšetrení. Výsledky z onkosterov boli medzi II a III a. Následne na to mi lekárka urobila stery na HPV vírusy, kde mi vyšla "stredná pozitivita", taktiež výsledky zo sterov na chlamydie boli pozitívne a k tomu všetkému mám zvýšený aj hormón "prolaktín". Ešte mi nebola nasadená liečba. Objednala som si u Vás kvapky JoalisAntivir a Joalis HPV. Chcem vedieť, či som si vybrala správne, prípadne, čo by som mala ešte doplniť. Predpokladám, že je potrebné, aby sa preliečil aj manžel. Má užívať tie isté prípravky? Rada by som ešte spomenula, že v máji som využívala troje ATB z dôvodu prechladnutia, bolesti hrdla, kašľa a problémov s PND. Môže to mať vplyv na vyššie uvedené zdravotné problémy, samozrejme okrem chlamydii, myslím tým, že bola oslabená imunita a práve v tom čase mi boli  robené takmer všetky vyšetrenia? Ďakujem za skorú odpoveď!
Dobrý deň. K Antivíru a HPV si ešte pridajte preparát JoalisChlamydi a tabletky ActivCol. To iste tiež manžel. Z každého preparátu 10 kvapiek alebo 1 tabletku, 2-3x denne, 20 minút od jedla. Zvýšený prolaktín riešte kúrou preparátmi  JoalisHypotal , JoalisCortex a JoalisEvidren. Užívanie to isté, po využívaní 1. kúry.


Dobrý deň. Mám už tri roky potvrdeného chronického streptokoka a ASLO v krvi mám neustále zvýšené. Nezabrali ani ATB a dlhodobo podávaný Pendepon. Veľmi ma zaujali vaše preparáty zvlášť JoalisKok plus a Joalis No bacter. Chcem sa spýtať,ktorý preparát by bol pre mňa vhodný a ako dlho by ste odporúčali ho užívať? Ďakujem pekne za odpoveď.
Dobrý deň. Doporučujem JoalisKokplus vybrať postupne 3 balenia. Vylúčte zo stravy všetky mliečne výrobky okrem masla. Mlieko a mliečne výrobky podporujú zápaly. Náhrada: sójové, ryžové, ovsené, pohánkové sú obohatené aj vápnikom. Vápnik aj z iných zdrojov: ryby, mak, zelenina a pod.


Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Minulý rok som schudla v krátkej dobe, držala som diétu, a teraz po roku som bola na vyšetrení a zistili mi, že mám dosť poškodene obličky, slezinu, pečeň, žlčník. Viete mi poradiť niečo z vašich prípravkov na regeneráciu? Ďakujem. S pozdravom.
Dobrý deň. Urobte si ročnú detoxikáciu, kde na základe detoxikačných balíčkov si zregenerujete všetky orgány. Bližšie na www.joalis.sk, e-shop, preparáty, ročné balíčky.


Dobrý deň! Už dlhé roky sa liečim na akné, ale žiaľ nič nezaberá :( Rozmýšľala som nad prípravkami Joalis, bola som aj za jedným terapeutom, ktorý však nepoužíva diagnostiku EAV prístroj, dal mi prípravok na prečistenie pečene a prípravok konkrétne na kožu. Čím by som to ešte mohla doplniť? Je jeho postup správny. Mám aj problémy s nepravidelným cyklom, môžem mať problémy s akné aj kvôli tomu? Ďakujem pekne za radu.
Dobrý deň. Pečeň ovplyvňuje mazové žľazy v koži. Jeho postup bol správny. Pečeň podľa čínskej medicíny ďalej riadi slezinu a tá ovplyvňuje hormonálny systém. Musíte potom riešiť okruh sleziny. Na ktorý odporúčam JoalisVeliendren a na reguláciu menštruácie JoalisRegulár. Vaša záležitosť sa nevyrieši dvoma kúrami, ale budete pociťovať zlepšenie. Bude potrebné v kúrach pokračovať a v priebehu roka dosiahnete výsledok. Ešte potrebujete upraviť stravovanie, ale meranie na vhodnosť potravín iba na EAV.


Mám bolesti chrbtice cca 3 roky. Posunutá platnička mi tlačí na  miechu (mám výstup z magnetickej rezonancie - CD). Trpnú mi  chodidla. Prosím o radu.
Dobrý deň. Odporúčam preparáty JoalisNeurodren , JoalisVertedren a JoalisCranium, spolu v kúre, z každého 10 kvapiek 2-3x denne 20 min. od jedla. Mali sme prípady kde to zabralo. Bližšie o preparátoch na www.joalis.sk, e-shop, preparáty, dreny a komlexy.


Dobrý deň prajem, rad by som sa na Vás obrátil s prosbou o radu pri čo najefektívnejšom používaní Vašich preparátov (drény a emocionálne). Vo všeobecnosti platí pri niektorých doplnkoch výživy, že - ich dlhodobé používanie znásobuje účinok - naopak pri niektorých sa odporúča pauza a opätovné zaradenie , alebo naopak pomalé vysadenie, aby si telo "na ne príliš nezvyklo" a vedelo pracovať aj samé. Ktorá z týchto charakteristík prosím patri k Vaším výrobkom? V nadväznosti na to by som sa Vás chcel ďalej spýtať, či po doužívaní jednotlivých preparátov, odporúčate ich kontinuálne plynulé pokračovanie rovnakého druhu, aby sa účinok posilnil, alebo stačí "jedna fľaška" a môže sa prejsť na iný druh preparátu. Je vhodne užívať preparáty celoročne? Vopred Vám ďakujem za Váš čas venovaný mojim dotazom.
Dobrý deň. Preparáty Joalis sú informačné preparáty. Užívajú sa tak dlho až kým nezaberú. Rozhoduje o tom imunitný systém. Niekedy aj jedno balenie zaberie. U týchto preparátov sa môžu prejaviť detoxikačné účinky, že telo začne toxíny veľmi rýchlo vylučovať a tie spôsobujú bolesti hlavy, začervenanie kože, zhoršenie problému a iné. Vtedy je potrebné preparáty na 7-14 dní vysadiť a podávať ich v menších dávkach, najlepšie do vody. Pri užívaní stačí jedna fľaštička a prejdete sa na iný druh. Prípadne sa môžete k preparátu, alebo kúre opäť vrátiť. Je vhodné užívať preparáty celoročne aj bez prestávky.


Dobrý deň, odporučili by ste mi nejaký preparát na liečbu atopického ekzému synčeka? Ma 18 mesiacov a od 7 mesiacov ma ekzém. Teraz ho máva na zápästí a krku. Ďakujem.
Dobrý deň. Nech užíva kvapky Ekzemex, 3x denne 3 kvapky do vlažnej vody na umelohmotnú lyžičku. Odporúčam vylúčiť zo stravy všetky kravské mliečne výrobky okrem masla. V prípade ďalších otázok ma kontaktujte.


Dobrý deň, ďakujem za odpoveď. V príbalovom letáku čítam, že  Ekzemex nie je určený pre deti a obsahuje 20% lieh. Synček ma 18 mesiacov, odporúčate aj tak užívanie Ekzemexu? Vynechaním kravských mliečnych výrobkov mu nebude chýbať vápnik atď.? Ďakujem pekne za všetky rady. So srdečným pozdravom.
Dobrý deň. Preto som odporučila užívanie Ekzemexu do vlažnej vody, lebo lieh po 20 sekundách vyprchá a účinok sa nezmení. Náhrada za kravské mlieko: iné mliečne výrobky obohatené vápnikom. Vápnik obsahujú aj iné potraviny: mak, ovocie, zelenina, orechy a iné.


Dobrý deň, mám ložiská granulomaannulare, potvrdené kožnou lekárkou - cca 4 roky. Vraj sú vhodné preparáty Joalis a Vaša firma je distribútorom týchto preparátov. Vedeli by ste mi nejaký odporučiť a pravdaže aj predať?
Dobrý deň. Preparáty si rozdeľte do kúr po 3. 1.kúra: Liverdren, Evidren, Mindren, 2. kúra: Nodegen, Metabex, Metabol, 3. kúra: Cutidren, Cranium, Autoimun . V kúre sa užívajú 2-3x denne 10 kvapiek z každého na umelohmotnú lyžičku, alebo priamo do úst, 20 minút od jedla, medzi jednotlivými preparátmi je pauza 1-5 minút.


Dobrý deň, veľmi pekne ďakujem. Ešte posledná otázka. Nie je škodlivé také množstvo preparátov brať naraz? Ďakujem pekne. Prajem pekný deň.
Dobrý deň. Nie, nie je, bežná kúra sú 4 preparáty. Nie je to škodlivé.


Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať či máte prípravok na odstránenie herpesu (na perách)?
Dobrý deň. Na tento problém máme preparát JoalisHerpeson.


Dobrý deň, mám dlhodobé problémy gynekologické a únavu, bolestivú menštruáciu, 2 týždne pred termínom, vyrážky a bolesti chrbta, krížov, prosím, aké preparáty by ste mi odporučili, zašlite mi cenník. Ďakujem s pozdravom.
Odporúčam detoxikačnú kúru zloženú z 3 preparátov. JoalisHypotal 50 ml balenie 14,50 eur, JoalisGynodren 50 ml balenie 14,50 eur, JoalisRegulár 50 ml balenie 14,50 eur. Je to mesačná kúra. Po mesiaci pocítite zlepšenie, aby sa problémy nevrátili je potrebné to užívať 3-6 mesiacov. Z každého 10 kvapiek 2-3x denne, 20 min. od jedla.


Ako sa zbavím ekzému na nohách.
Dobrý deň. Je dobré absolvovať vyšetrenie, na základe ktorého Vám vedia poradiť. Ekzém je aj metabolická porucha, preto je dôležité vynechať potraviny, ktoré túto poruchu spôsobujú. Najviac ju spôsobujú rastlinné bielkoviny (lepok), tiež živočíšne mliečne bielkoviny (kazeín). Vyšetrenie na prístroji Salvia, kontakt na www.joalis.sk, naše centrá.


Som v rekonvalescencii po vážnom ochorení. Mám záujem podstúpiť meranie prístrojom Salvia. Oznámte mi, prosím, aká je cena vyšetrenia, príp. na koľko vyjde jeden cyklus terapie (približne, priemerne). Ďakujem.
Dobrý deň. Je dobré sa dohodnúť s terapeutom v mieste Vášho bydliska. Kontakt na www.joalis.sk, o nás, naše centrá.


Dobrý deň! Mám 22 rokov, posledné dva roky mi začali padať vlasy a spozorovala som zrýchlený pulz. V týchto dňoch som bola na vyšetrení a zistili mi thyreotoxikózu. Okamžite mi nasadili lieky s tým, že stav je veľmi vážny. Bojím sa lieky užívať, doteraz som žila prakticky bez liekov a toľko chémie mi naháňa strach. Je možné zvládnuť tento stav aj prípravkami Joalis? Ak áno, ako by som mala postupovať? Podotýkam, že pulz mám už rok medzi 130 - 150 za minútu, v ambulancii pri vyšetrení mi namerali takmer 170. Hovorím pulz, nie tlak, ten mám iba mierne zvýšený, aj to len občas v strese. Cítim sa veľmi vyčerpaná, nemôžem sa sústrediť ani na štúdium. Ak mi odporučíte prípravky Joalis, ako mám zminimalizovať nežiaduce reakcie, keďže už teraz pri tak vysokom pulze som na tom veľmi zle a lekár ma upozornil na to, že môj stav je naozaj nebezpečný. Ďakujem Vám za odpoveď.
Dobrý deň. Odporúčame nasadiť lekárom predpísané lieky. K tomu užívať JoalisThyreodrén, 2-3x denne 10 kvapiek 20 minút od jedla. Stav sa zvykne upraviť tak, že lekár zníži dávky chemických liekov.


Na otázky odpovedala: Ing. Lýdia Eliášová – terapeut s 10 ročnou praxou.